Príjem, ak nie ste schopný pracovať

„Ahoj, ja som Anna. Som vydatá a s manželom Jurajom sme si doteraz nerobili starosti o život, pokiaľ ide o zdravie a financie.

Nedávno sa však stalo niečo, čo nás trochu znepokojilo a ovplyvnilo naše plány do budúcna. Šéf môjho muža, Róbert, ktorého veľmi dobre poznáme, prekonal pred niekoľkými týždňami  infarkt, hoci má len 55 rokov. Róbert je druhýkrát ženatý a s Jitkou, jeho ženou, majú doma 7-ročnú Klárku. Róbert sa iba včera vrátil z nemocnice a jeho rekonvalescencia bude trvať niekoľko ďalších týždňov. Lekári mu odporučili kľud a zmenu práce, inak by sa to vraj mohlo zopakovať a nemuselo by to už dopadnúť tak dobre. Róbertova situácia nás zaskočila, vieme totiž, že – na rozdiel od nás – žije Róbert zdravým životným štýlom, je vegetariánom, abstinentom a pravidelne športuje. V práci má  veľa stresu, to je pravda, ale – kto z nás ho dnes nemá...?.

Jitka sa vždy venovala iba domácnosti a rodine, a keďže nedávno zrekonštruovali dom, nemajú takmer žiadne finančné rezervy. Ak sa Róbert nevráti čím skôr do práce, bude mať rodina vážne finančné problémy. S Jurajom sme si uvedomili, že toto by sa mohlo prihodiť  komukoľvek z nás. Tým, že sme videli, v akých ťažkostiach sa Róbertova rodina ocitla, rozhodli sme sa investovať tak, aby bolo o našu rodinu postarané, aj keby sa nám prihodilo niečo podobné.“

Chcete vedieť viac?

Úrazové poistenie

Ako vám môžeme pomôcť

Pozrite sa, ako vám vieme pomôcť

Čo všetko život prináša

Planovanie budúcnosti

 

Naše produkty

Všetky naše produkty pre jednotlivcov