Skip Navigation

Amslico mení značku aj majiteľa

2. novembra 2010

Amslico - najväčšia poisťovňa na Slovensku špecializovaná najmä na životné poistenie a jej materská spoločnosť American Life Insurance Company (Alico) sa od pondelka 1. novembra stali súčasťou poisťovacieho koncernu Metropolitan Life Insurance Company - MetLife, Inc.

Od tohto dátumu prebieha zmena značky z Amslico na MetLife Amslico spolu so zmenou loga a proces zmeny bude zavŕšený na začiatku mája budúceho roku.

"Pre súčasných 440.000 klientov MetLife Amslico nie je potrebné v súvislosti so zmenou podnikať akékoľvek kroky. Poistné podmienky, ustanovenia poistných zmlúv klientov, ako aj nároky vyplývajúce z poistnej zmluvy ostávajú nezmenené," uviedli predstavitelia MetLife Amslico.

MetLife, Inc. je najväčšou životnou poisťovňou v Spojených štátoch amerických podľa počtu existujúcich poistných zmlúv. Prostredníctvom svojich pobočiek a pridružených spoločností MetLife v súčasnosti poskytuje služby viac ako 90 miliónom klientov vo viac ako 60 krajinách sveta.

MetLife, Inc. sa dohodol s American International Group, Inc. na začiatku marca, že prevezme Alico, materskú spoločnosť Amslico a akvizícia za 16,2 miliardy dolárov sa dokončila práve v pondelok 1. novembra.

"Po dokončení akvizície Alico sa MetLife stáva popredným poisťovateľom na svetovom trhu životného poistenia a poistných produktov pre zamestnancov," uviedol C. Robert Henrikson, predseda, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti MetLife.

Zdroj: zoznam.sk