Skip Navigation

pozri.sk: MetLife Amslico - Poisťovňa roka 2011

11. novembra 2011 

BRATISLAVA 11. novembra (WBN/PR) - Spoločnosť Amslico poisťovňa – Alico, a.s. (ďalej aj „MetLife Amslico“), poisťovňa zameraná primárne na životné poistenie na Slovensku, sa stala Poisťovňou roka 2011.

Túto prestížnu výročnú cenu za mimoriadne podnikateľské úspechy udeľuje ekonomický týždenník Trend a cenu prevzal generálny riaditeľ MetLife Amslico a zároveň viceprezident MetLife Zack R. Abounassar od podpredsedu vlády SR a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jozefa Mihála.

MetLife Amslico získala ocenenie v čase, keď na Slovensku pôsobí 20 členských poisťovní Slovenskej asociácie poisťovní (SLASPO), šesť jej stálych pridružených členov a jedna nečlenská poisťovňa SLASPO. Ocenenie Poisťovňa roka sa v rámci Trend TOP udeľuje už od roku 2002. Hneď v tomto prvom ročníku Metlife Amslico získalo druhé miesto. Následne v roku 2008 sa spoločnosť umiestnila na treťom mieste a v minulom roku obsadila druhú pozíciu.

Poisťovňa pôsobí na slovenskom trhu od decembra 1995 a odvtedy ani raz nevykázala stratu a spoločnosť patrí dlhodobo medzi najziskovejšie poisťovne. MetLife Amslico získala toto prestížne ocenenie vďaka svojej finančnej disciplíne, orientácii na dlhodobé ciele a finančnej istote prostredníctvom poskytovaných poistných produktov. Finančná istota je od roku 1995 stálym krédom MetLife Amslico. Spoločnosť má ako prioritu dlhodobý vzťah ku klientom a kladie dôraz na kvalitný a profesionálny servis.

Spoločnosť dosiahla za prvý polrok tohto roku hrubý predpis poistného vo výške 62,691 milióna Eur. Čistý zisk za toto obdobie predstavoval viac ako 9,5 milióna Eur, čím sa zaradila opätovne medzi najziskovejšie poisťovne.

MetLife Amslico poskytuje v súčasnosti finančné zabezpečenie viac ako 450 000 domácnostiam a jej produkty ponúka približne 3500 finančných agentov, z toho 500 viazaných finančných agentov. Od apríla tohto roku v jej nových priestoroch pracuje viac ako 200 zamestnancov z troch spoločností (MetLife Amslico, dcérska správcovská spoločnosť a dcérska servisná spoločnosť) a centrála v hlavnom meste Slovenskej republiky slúži ako subregionálne centrum štyroch krajín - Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Ukrajiny.

MetLife Inc. je globálnym lídrom v poskytovaní poistenia, dôchodkového zabezpečenia a poistných produktov pre zamestnancov. Svoje služby poskytuje 90 miliónom klientov vo viac ako 50 krajinách sveta. Prostredníctvom svojich pridružených spoločností a pobočiek má MetLife vedúce postavenie v Spojených štátoch amerických, Japonsku, Latinskej Amerike, Tichomorskej oblasti Ázie, Európe a na Strednom východe.

Zdroj: pozri.sk