Skip Navigation

OTS: MetLife kupuje české, maďarské a rumunské operácie spoločnosti Aviva plc

31. januára 2012 

New York 30. januára (TASR-OTS) – Spoločnosť MetLife, Inc. sa rozhodla kúpiť od spoločnosti Aviva plc ich životné poisťovne v Českej republike ("Aviva životná poisťovňa Česká republika") a v Maďarsku ("Aviva životná poisťovňa Maďarsko"), a životnú a dôchodkovú poisťovňu v Rumunsku ("Aviva životná a dôchodková poisťovňa Rumunsko"). Uzavretie transakcie sa očakáva v priebehu roka 2012 a vzťahujú sa na ňu štandardné regulačné schválenia. Finančné podmienky transakcie nie sú zverejnené.
"Zámerom spoločnosti MetLife je investovanie a rast na vysoko potenciálnych trhoch," povedal Michel Khalaf - prezident MetLife pre región Európy, Stredného východu a Afriky (EMEA). "Táto transakcia vytvára jedinečnú príležitosť získať viac klientov so širšou ponukou služieb a naďalej budovať naše existujúce lokálne operácie," objasnil Khalaf.
"Je to ďalší krok v realizácii MetLife vízie stať sa vedúcim svetovým poskytovateľom životného a úrazového poistenia, dôchodkových produktov a zamestnaneckých výhod, čo dokazuje naše disciplinované plnenie tohto cieľa a našej schopnosti strategicky rozmiestniť kapitál na rastúcich trhoch," dodal Khalaf.
Transakcia vytvorí veľkú, rozmanitú distribučnú sieť, rozšíri produktové portfólio MetLife a taktiež upevní pozíciu spoločnosti na trhu v tomto regióne. Deutsche Bank Securities Inc. slúžil ako výhradný finančný poradca pre MetLife.

O spoločnosti Metlife

MetLife, Inc. je celosvetová veľmoc v oblasti poskytovania poistenia a výhod pre zamestnancov, svoje služby poskytuje 90 miliónom klientom vo viac ako 50 krajinách sveta. Prostredníctvom svojich pobočiek MetLife zastáva poprednú pozíciu na trhu v Spojených štátoch, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii a Tichomorí, Európe a na Strednom východe. Pre viac informácií navštívte www.metlife.com.

V regióne EMEA je MetLife v 35 krajinách, ktoré pôsobia v existujúcich a nových trhoch, a ponúka zákazníkom široké portfólio produktov prostredníctvom vysoko diverzifikovanej a efektívnej distribučnej siete.

MetLife Amslico úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa na Slovensku stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. MetLife Amslico získalo ocenenie Poisťovňa roka 2011 od prestížneho ekonomického týždenníka Trend. MetLife Amslico v Bratislave pôsobí ako centrála pre operácie v Českej republike, Maďarsku a na Ukrajine.

Zdroj: tasr.sk