Skip Navigation

Bratislavu navštívia v júni dvojčatá a viacerčatá z celého Slovenska

4. mája 2015 

Tento rok sa bude konať už 4. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat 2015 s Kamarátom SNOOPYM.

Bratislava 4. mája (OTS) - Bratislava bude hostiť v sobotu 13. júna rodiny s dvojčatami a viacerčatami z celého Slovenska. V poradí už štvrtý ročník „Celoslovenského stretnutia dvojčiat a viacerčiat s Kamarátom SNOOPYM“ sa uskutoční pod záštitou starostu Mestskej časti Nové Mesto, Rudolfa Kusého, v areáli Kuchajda. Už teraz majú organizátori prihlásených 245 rodín s dvojčatami a viacerčatami, z toho 11 rodín s trojčatami. Ako každoročne, aj tentoraz očakávajú organizátori nárast počtu registrovaných pár dní pred týmto „dvojičkovým festivalom“, ako ho už mnohí nazývajú. Niekto chodí na Pohodu a rodiny s dvojčatami a ich prívrženci na Celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat. Generálnym partnerom podujatia je opäť poisťovňa MetLife. „Po minuloročnej úspešnej spolupráci sme sa rozhodli opäť podporiť také výnimočné podujatie pre rodiny, akým celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat nepochybne je. Základom filozofie našej spoločnosti je poskytovanie finančnej istoty, kde zákazník a rodina sú stredobodom pozornosti,“ hovoria zástupcovia spoločnosti MetLife.


Tento rok mnohých prekvapila zmena miesta z Valčianskej doliny pri Martine na Bratislavu. „Vo Valčianskej doline bolo krásne, ale počasie bolo veľmi vrtkavé počas všetkých troch ročníkov, tak sme si povedali, že nastal čas na zmenu miesta. Keďže sa aj náš organizačný minitím ešte viac zúžil,  rozhodli sme sa, aj kvôli lepšiemu zázemiu, usporiadať tento ročník práve v Bratislave,“ hovorí Jana Gregorovičová, hlavná organizátorka stretnutia dvojčiat z OPEN PUBLIC PROFILE a zároveň mamička päťročných dvojčiat a šesťročnej dcérky. Na druhej strane, veľkým lákadlom tohto ročníka je účasť najúspešnejších olympijských dvojčiat Petra a Pavla Hochschornerovcov, ktorí spravia pre malých i veľkých prívržencov vodného slalomu autogramiádu.


Na stretnutí sú vítané všetky rodiny s dvojčatami či viacerčatami, maličkými či dospelými. Veľa rodín sa už navzájom pozná, či už z predchádzajúcich ročníkov stretnutia, alebo zo skupiny na sociálnej sieti. Keďže mnohé rodiny oddeľujú stovky kilometrov, stretnutia sú jednou z možností, ako sa raz za rok stretnúť. „Tak ako každý rok, aj tento rok sa pokúsime prekonať doteraz zapísané slovenské rekordy a vytvoriť nejaký nový, ktorý je zatiaľ prekvapením,“ dodáva J. Gregorovičová.


Počas celého dňa bude prebiehať atraktívny program na pódiu a špecializované aktivity pre deti a rodičov aj v celom areáli. V programe podujatia nájdete obľúbenú detskú pečiatkovú súťaž, laboratórium zvedavých vedcov a Bratislavská šachová akadémia pripraví simultánny turnaj proti majstrovi sveta, a to všetko pod holým nebom. Ďalej budú pripravené cestovateľské súťaže s CK Satur a jeho rodinným klubom Planet FUN so slovenskými animátormi, pre oteckov a chlapcov bude pripravená prezentácia rodinných modelov áut FORD a testovacie jazdy. Pre mamičky budú zase k dispozícii konzultácie s pediatričkou v stánku RAKYTNÍČEK a získajú informácie aj o čisto prírodnej kozmetike Dulcia. Tí najmenší určite ocenia kútik pri stánku www.prenasedeti.sk, kde si budú môcť vyskúšať aj novinku – nosič pre dvojičky.

Poisťovňa MetLife ponúkne pre rodiny bezplatné finančné poradenstvo a pre deti zaujímavé aktivity. V stánku Prvej stavebnej sporiteľne sa dozviete o výhodách stavebného sporenia pre celú rodinu, a zároveň sa budete môcť zapojiť do súťaže o finančné výhry. Organizátori nezabudli ani na prevenciu zdravotného stavu detí i dospelých a do programu celodenných aktivít zaradili v stánku PROTETIKA skenovanie a diagnostiku plochonožia detí, ako aj aktívne cvičenie pre zdravé nôžky. Chýbať nebudú ani miniprednášky o starostlivosti o zuby a ďasná s Curaprox. O pitný režim účastníkov sa opäť postará prírodná minerálna voda Jana. Verným partnerom stretnutia dvojčiat je už od prvého ročníka dm drogerie markt, ktorá rodiny zásobuje množstvom produktov či už v súťažiach, alebo v tombole. Rodinky budú môcť tento rok v tombole získať veľmi zaujímavé a hodnotné ceny, pričom hlavnou cenou bude práčka Samsung, ktorá bude v stánku Samsung Electronics Czech and Slovak počas celej akcie aj prať.