Skip Navigation

Amslico dosiahlo vlani najvyšší zisk vo svojej histórii

1. júla 2010

BRATISLAVA. Amslico AIG Life poisťovňa dosiahla v minulom roku podľa auditovaných výsledkov hrubé predpísané poistné 122,6 mil. eur, rok predtým to bolo 125,6 mil. eur. Ide teda o medziročné zníženie o 2,4 %. Spoločnosť hospodárila vlani s čistým ziskom 17,7 mil. eur a v porovnaní s predchádzajúcim rokom je to 1,3-percentný nárast. Vyplýva to z informácií, ktoré agentúre SITA poskytli zástupcovia poisťovne Amslico. 

Technické rezervy spoločnosti, ktoré slúžia na krytie záväzkov do budúcnosti, boli vlani vo výške takmer 527 mil. eur, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2008 nárast o viac ako 3,8 %. Za spomínané obdobie zaznamenala poisťovňa aj takmer 8-percentný nárast aktív na 681,3 mil. eur. Vlastné imanie predstavovalo takmer 139 mil. eur, čo je takmer 20-percentný nárast. "O tom, že spoločnosť si plní záväzky voči svojim klientom svedčí fakt, že v minulom roku hrubé náklady na poistné plnenia boli vo výške 73,6 mil. eur, čo je viac ako 58-percentný nárast," informovala poisťovňa. 

V súčasnosti má poisťovňa zhruba 330 tis. klientov. V strednodobom horizonte plánuje získať 150 tis. nových zákazníkov. Firma tak chce využiť nové spoločné zdroje a širokú základňu po zlúčení jej matky, životnej poisťovne American Life Insurance Company (Alico), s poisťovňou MetLife. 

Americká poisťovacia spoločnosť American International Group (AIG) sa 8. marca 2010 definitívne dohodla na predaji svojej divízie životného poistenia Alico, ktorú kúpi spoločnosť MetLife za približne 15,5 mld. USD, z toho 6,8 mld. USD v hotovosti a zvyšok vo forme cenných papierov MetLife. Ukončenie celého procesu predaja sa očakáva koncom roka. Po dokončení tejto transakcie sa odhaduje, že AIG bude vlastníkom do 20 % akcií spoločnosti MetLife. 

Poisťovňa Amslico AIG Life bola do Obchodného registra SR zapísaná v septembri 1995. Patrí k najväčším poisťovniam na Slovensku so zameraním na životné poistenie.

 

Zdroj: sme.sk